Hogwarts ..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts ..

- Училището за Магии и Вълшебства ..
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 За учители

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Ванеса Сийд
~Админка~
~Админка~
Ванеса Сийд


Female
Брой мнения : 335
Age : 31
Къде живееш : :P :P :P :P
Дом : Слидерин
Галеони : Mnogo :P
Registration date : 11.01.2008

За учители Empty
ПисанеЗаглавие: За учители   За учители Icon_minitimeПет Авг 08, 2008 9:49 pm

Попълвате това и сте готови:

Име:
Предмет:
Примерен урок:
С какво ме впечатли предмета:

Всички предмети са свободни.

Какво ви трябва, за да ви одобрят?
Над 50 мнения. Да сте редовен. Да можете да пишете и да сте поне малко добри в РП-то.
Върнете се в началото Go down
http://fightprincesss.piczo.com/
Нечистокръвния Принц
Ръководител на Грифиндор,Заместник директор,Учител по Билкология,ръководител на о.н.ф.
Ръководител на Грифиндор,Заместник директор,Учител по Билкология,ръководител на о.н.ф.
Нечистокръвния Принц


Female
Брой мнения : 256
Age : 30
Къде живееш : acgp
Дом : Рейвънклоу [h]
Галеони : малко xD
Registration date : 09.06.2008

За учители Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За учители   За учители Icon_minitimeНед Авг 10, 2008 10:14 am

Име: Лили-Луна Блек
Предмет: .. Билкология
Примерен урок: Мандрагората

Това е много специфично растение.При откъсването писъкът на растението убива... В магията се използва в ритуали за любов, за опияняване(като се има в предвид действието на веществото в растението), за лудост дори. Приписвани са и много магични ичудодейни сили. Особено през средновековието, растението е много често срещана билка в магията и медицината. В това растение се съдържат психоактивни алкалоиди, много силни за човека. Различават се 5 или 6 вида мандрагора. Зарада наркотичното действие, често е използвана като силен халюционоген. В по-висока доза може да причини непоправими щети, смърт или най-малко загуба на памет или рационално мислене. Плодовете на мандрагората наподобяват зелени ябълки или поне са заоблени или леко продълговати. корените са силно отровни. . Употребата на мандрагората е била разпространена и сред древните - маи, ацтеки, инки. Названието мандрагора се среща и в Библията, и в романите...и дори в съвремената медицина. От мандрагора се приготвят различни контрацептиви. В древността жреци са приготвяли елексири,които са предизвиквали аборт, често завършващ със мъчителна смърт.
С какво ме впечатли предмета: .. мм мисля че винаги съм се интересувала от растения.. и винаги билкологията ми е била любимия предмет
Върнете се в началото Go down
http://hp-life.forumi.biz
Ванеса Сийд
~Админка~
~Админка~
Ванеса Сийд


Female
Брой мнения : 335
Age : 31
Къде живееш : :P :P :P :P
Дом : Слидерин
Галеони : Mnogo :P
Registration date : 11.01.2008

За учители Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За учители   За учители Icon_minitimeНед Авг 10, 2008 1:18 pm

Добрем.. ((: Само, че мандрагората не се ли учи във втори курс?? Ама.. на мене не ми пречи. (:
Върнете се в началото Go down
http://fightprincesss.piczo.com/
Проф. Алис Кълън
Мъгъл
Мъгъл
Проф. Алис Кълън


Брой мнения : 24
Age : 27
Къде живееш : В спокойствието на ноща...в безкрайното.
Registration date : 17.03.2009

За учители Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За учители   За учители Icon_minitimeВто Мар 17, 2009 7:30 pm

Име: Алис Кълън
Предмет: Трансфигурация
Примерен урок: Щом влязох в кабинета се усмихнах дружелюбно на децата и реших да им се представя, тъй като бях нова.
- Здравейте,деца - усмихнах им се аз. - Аз съм професор Алис Кълън и ще ви преподавам по Трансфигурация. Надявам се да се разбираме. Аз не съм една от най-строгите, долу-горе на един акъл сме, но няма да ви оставам да си правите каквото си поискате. Ще започна с дисциплината. Може да стоите до който си поискате на чина. Всеки час може да си сменяте мястото - това не ме интересува. Ще забележите, че имам остър поглед. За говоренето в час. - децата се намръщиха - Ще ви изненадам малко като кажа, че може да си говорите. Надявам се това да ви помага за усвояване на материала. Предпочитам да закъснеете отколкото изобщо да не влезете в часа ми. Когато изпитвам ще изпитвам всички ви и не се притеснявайте, че няма да има време - аз намирам. И сега да започнем с урока. - Какво ще кажете?! - децата отново се намръщиха - Забравих да ви предупредя. Първите часове ще ги намразите, защото са теория, но е хубаво да усвоите първо нея и след това заклинанията. - децата пак не харесаха думите й. Професорката се усмихна. - А сега нека да кажем какво е трансфигурацията. Трансфигурацията е един от най-опасните и сложни предмети от магическият свят. Тя е изключително невероятен и интересен, но и изискваш много голяма концентрация, следователно и много тежък раздел на магията. В древни времена, жителите на планетата Земя живеели в пещери и не познавали добре заобикалящия ги свят. Те са започнали да опознават нещата около себе си и да им дават имена. Така процесът, чрез който едно тяло се трансформира в друго, получил едно ново име, което използваме и днес - трансфигурация. Самият процес на извършване се нарича трансформация, а официалната дума приета за неговото наименование е думата трансфигурация. В днешно време ние практикуваме така наречената "съвременна трансфигурация", която през годините се е усъвършенствала толкова много,че днес тя е много по-безопасна и има по-голям шанс опитът ни да бъде увенчан с успех. Днешната трансфигурация се дели на няколко раздела:
Трансфигурация на предмети
Трансфигурация на животни
Трансфигурация на хора или още казано раздел „Зоомагове”.
Последния раздел е най-труден и най-сложен, както и най-опасен! - когато преподаде урока достатъчно бавно професорката се усети
- А вие записвахте ли си? - повечето кимнаха - Това го изисквам межудо другото и ако не сте пислаи този час препишете от някой. Все един ще се постарал. А сега ако нямате въпроси - свободни сте!
Алис седна зад катедрата си и загледа първокурсниците с усмивка.

С какво ме впечатли предмета: Предмета е много интересен и ми е приятно да пиша на тази тема.
Върнете се в началото Go down
http://hogwartsonline.omgforum.net/forum.htm
hogwarts
Мъгъл
Мъгъл
hogwarts


Брой мнения : 7
Къде живееш : sl
Registration date : 21.03.2009

За учители Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За учители   За учители Icon_minitimeНед Мар 22, 2009 1:00 pm

Име:Лина Вера
предмет:История на магията
примерен урок:
Аз влязах в стаята представих се на учиниците и започнах да им обяснявам правилата в моя час.
-В моя час не позволям излишни разговори.Няма да има и за какво да си говорите този предмет е толкова интересен и загадъчен ,че когато излезете ще си мислите, че сте се събудили от кушмар. Имайте предвид че ще ви изпитвам често ,но ще отнемам точки само на тестове. Всички ли имате учебници? Ако нямате си купете въпреки че първият урок не е от учебника. Запишете заглавие „История на магията и важни събития”. Магията е стара и никой не може да каже кой е първият магьосник или кое е било първото заклинание. По запазените писмени сведения можем да добием представа за развитието й през вековете и хиледолетията. Това са някой от на важните дати: Важни дати:
Около 993г. е основан Хогуортс от Годрик Грифиндор, Хелга Хафълпаф, Роуина Рейвънклоу и Салазар Слидерин. Причината е нарастващото недоверие на мъгалите към магьосниците. Салазар Слидерин построява Стаята на тайните, въпреки че другите отхвърлят предложението му в училището да не се допускат мътнороди. От този момент започва постепенното оттегляне и укриване на магьосниците от мъгълите и техния живот.

11 век. Ражда се куидичът. Първото описание на играта е направено от Герти Кедъл. В него се споменава за нова игра на метли, играна от магьосниците, които живеят около "Куидич Марш".

1473г. Първото в историята Световно първенство по куидич. На него са приложени всички известни 700 начина за фаулиране.
1942г. Албус Дъмблълдор става учител по трансфигурация в "Хогуортс".

1943г. Ученичка на име Мъртъл умира в момичешката тоалетна на първия етаж, след като вижда базилиска.
1970г. Професор Дъмбълдрр става директор на училището.
1970те г. Годините на терора: Лорд Волдемор е събрал група привърженици, наричащи себе си "смъртожадни". Много други магьосници са контролирани чрез проклятието "Империус". Волдемор се възползва от вековното недоверие между хора и великани и привлича гигантите на своя страна. Убити и измъчвани са много хора и магьосници. С Черния знак се маркират къщите на жертвите на терора. "Хогуортс" остава едно от малкото сигурни места.
- Някой дати може да ви се сторят безсмислени, но ще разберете колко нужни са.

П.п Имам подготвени уроци за около 4 урока за на пред.
Върнете се в началото Go down
http://disr.bg
hogwarts
Мъгъл
Мъгъл
hogwarts


Брой мнения : 7
Къде живееш : sl
Registration date : 21.03.2009

За учители Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За учители   За учители Icon_minitimeНед Мар 22, 2009 1:03 pm

Предмета ме впечатли защото учениците знаят различните предмети повечето дори изучават но не знаят тяхната история.А аз искам да ги науча на тази история.
Върнете се в началото Go down
http://disr.bg
Калън Стормхоук
Мъгъл
Мъгъл



Брой мнения : 1
Къде живееш : Хогуортс
Registration date : 03.06.2011

За учители Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За учители   За учители Icon_minitimeПет Юни 03, 2011 11:09 pm

Име: Калън Стормхоук
Предмет: Защита срещу Черните изкуства
Примерен урок: е са .. не преподавам по такъв начин. Ако ме одобрите е видите! :]
С какво ме впечатли предмета: интензивно изучаване на Черни предмети магии .. това ми харесва, а със сигурност ще се хареса и на учениците. Аз съм преподавател в Хогуортс-БГ и ще е голям бонус за вас ако ме приемете! :P

Върнете се в началото Go down
http://harrypotter-site.do-goo.net
Sponsored content





За учители Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За учители   За учители Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
За учители
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Hogwarts .. :: Добре дошли :: Кандидатури-
Идете на: