Hogwarts ..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts ..

- Училището за Магии и Вълшебства ..
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Урок 1

Go down 
АвторСъобщение
Соня Норкс
~Админка~
~Админка~
Соня Норкс


Female
Брой мнения : 335
Age : 32
Къде живееш : In YoUr DrEaMs...
Дом : Рейвънклоу
Галеони : 900
Registration date : 01.01.2008

Урок 1 Empty
ПисанеЗаглавие: Урок 1   Урок 1 Icon_minitimeПон Юли 21, 2008 11:48 pm

Соня влезе в стаята и всички ученици се изправиха. Поздравиха учителката си. Тя остави дневника на бюрото и даде знак, че може да седнат.
- Добър ден! - усмихна се учителката и се приближи към чиновете. - Мисля, че ме познавате. Аз съм Соня Норкс, директор и преподавател. Надявам се заниманията ни да бъдат приятни и за мен, и за вас. - Соня се усмихна, като видя лицата на новия й клас. - Учете си уроците и си пишете домашните редовно. Тогава всичко ще е тип-топ. Е, да не губим време! Хайде да започваме с материала. - Директорката замахна с пръчката си към дъската и на нея се изписа с главни букви " ВЪВЕДЕНИЕ " . Тя се обърна отново към учениците си и започна с мекия си, плътен глас да говори - Днес ще ви ваведа накратко в предмета и ще вземем урока за другия път. И двата са леки и няма да ви затруднят. ГЗМС - Грижа за магическите създания. За да успеете в този предмет ще ви е нужно доста постоянство и висене над учебниците. Ще гледам да спестя това с учебниците, защото знам колко е досадно. Какво според вас ще учим тук?
Соня зададе неочаквао въпроса си и огледа учениците. Едно момиче с руса коса вдигна ръка и тя кимна, като се приближи към него.
- Как да се грижим за животните. - отговори изплашено то. Соня му даде знак, че може да седне,като се усмихна.
- Дам.. , но не само това. Ще се научите къде да ги откриете, кои от тях са опасни и кои не, какво обичат и какво не. Такам... това беше въведението. Сега минаваме към другия урок. - Соня отново махна с пръчката си към даската. Този път на нея се изписа някаква таблица:

1."X"- скучно създание, неспособно да причини вреда.
2."ХХ"- безвредно, може да бъде опитомено.
3."ХХХ"- само компетентен магьосник може да се справи с
него.
4."ХХХХ"-опасно, трябва да имаш се специални познания за да
можеш ,например, да го държиш в ръката си.
5."ХХХХХ"-познато като животно- убиец; невъзможно да бъде
опитомено.


- Това ученици - продължи учителката - е таблица. Но не просто таблица, а едно от най-важните неща в този предмет. Това е таблицата по която ще определяме пасивните животни и агресивните. Колкото по-малко хиксчета виждате, толкова по-пасивно е животното. Таблицата я има и в учебниците ви. Ще е хубаво да я прочете и там, и да я запомните. Това е за днес. - Соня се усмихна и отново замахна с пръчката си към дъската, там се изписа :

ЗА ДОМАШНО :
Прочетете си урока! Разкажете малко за вашето любимо животно. Домашните на ЛС до 26.07.2008!
Върнете се в началото Go down
https://hogwarts.hooxs.com
 
Урок 1
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Hogwarts .. :: Други :: Азкабан-
Идете на: