Hogwarts ..

- Училището за Магии и Вълшебства ..

ИндексИндекс  PortalPortal  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Какво мислите за книга 7?

Go down 

1. Страхотна е! Тя ми е любима.
57%
 57% [ 4 ]
2. Добра е, но не ми е любима.
14%
 14% [ 1 ]
3. Става.
0%
 0% [ 0 ]
4. Очаквах нещо по-добро.
29%
 29% [ 2 ]
5. Роулинг сложи ужасен край на романите.
0%
 0% [ 0 ]
Общо гласове : 7

АвторСъобщение
Соня Норкс
~Админка~
~Админка~

Female
Брой мнения : 335
Къде живееш : In YoUr DrEaMs...
Дом : Рейвънклоу
Галеони : 900
Registration date : 01.01.2008

ПисанеЗаглавие: Какво мислите за книга 7?   Съб Мар 15, 2008 11:25 pm

Споделете мнението си за книга 7 чрез вот.

Ръководител на Грифиндор,Заместник директор,Учител по Билкология,ръководител на о.н.ф.
Ръководител на Грифиндор,Заместник директор,Учител по Билкология,ръководител на о.н.ф.

Female
Брой мнения : 256
Къде живееш : acgp
Дом : Рейвънклоу [h]
Галеони : малко xD
Registration date : 09.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за книга 7?   Съб Юни 28, 2008 1:34 pm

Хм.. ще споделя мнението си не само с вот сори ..

Книгата е много хубава,но в нея вече всичко е супер сериозно,във всеки момент Хари,Рон и Хърмаяни са в опастност..Лошото е,че прекалено много хора умират и то заради Хари,но накрая всичко свършва (: и ест добрите побеждават..7мата е една от любимите ми,но най-лошото е,че е последната ..Някаде прочетах,че първоначално книгата е била написана,така че накрая Хари да умира,но фенове на ХП са я помолили да я промени..Така,че добре,че е така а не с предишния край ..

Шьш
Made in hell
Made in hell

Female
Брой мнения : 111
Къде живееш : kifla town.
Дом : Slytherin
Галеони : tcc
Registration date : 07.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за книга 7?   Вто Юли 22, 2008 12:40 am

Това ми е болна тема..

Като цяло книгата е като като съшита с бели конци..някои неща не се връзват и има много въпроси, на които не е отговорено.И вместо Роулинг да обърне повече внимание на историята с хоркуксите и да я направи по- интересна тя реши да си измисли някакви тъпи Реликви ( или там каквито са ). Според мен нямаше нужда да вкарва друга сюжетна линия като не е завършила първата ( става много объркано ).Много ме издразни как триото обикаляше страната в продължение на около сто страници, в които можеше да стане нещо далеч по-важно и интересно.Също така бездействието на Потър през почти цялата книга..на него всякаш всичко му идваше на готово, например,когато получи видение къде е скрита Диадемата на Рейвънклоу и още куп такива неща..Всъщност той почти нищо не направи, и ако не беше Снейп сигурно Хари щеше да се провали.
Много ме изненада как Рон проговори змийски..и още милион такива изцепки, които правят книгата боклук.
Не ми стана ясно и как Смъртожадните успяха да загубят от няколко преподавателя в Хогуортс и стотина ученика ( ако не и по- малко ) на по 17 години..

Да не говорим за смъртните случай в тази книга-уби цялото английско население ей така за едното нищо,сякаш само за да направи книгата по-драматична, което все пак не й се отдаде.

Чудно ми е как Моли Уизли, успя да убие Бела, която е с доста добри магически способности.Да, Бела трябваше да умре, ама не да я убие някаква си хм..как да го кажа..изтръпнала домакиня, най малкото не е поетично справедливо ( щеше да е по- правдоподобно да я убие Невил, например )
А финалната битка беше просто нямам думи каква-очаквах нещо доста по интересно и добре замислено,а то какво излезе- Потър, който явно не може да умре по какъвто и да е начин, съвсем нелогично ( за мен) успя да победи :/
За епилога дума няма да отворя, прекалено съм потресена от това колко розов и гнусен е.

И да, през цялото време все едно четях ФенФикшън, диалозите,случките и държането на героите й бяха тотално окепазени и аз не знам от какво, но е факт.

П.П.Надявам се, не ме намразихте много ...

Hey you! Hey you! Devil's little sister
Listening to your twisted transistor.
Hold it between your legs.
Turn it up! Turn it up!
The wind is coming through.
Can't get enough...
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Alice Cullen
Мъгъл
Мъгъл

Female
Брой мнения : 24
Къде живееш : Канада, Монреал(честно!)
Дом : Още не съм разпределена. Надявам се да отида в "Рейвънклоу"!
Галеони : 626 галеона и 16 скили
Registration date : 23.07.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за книга 7?   Пет Юли 24, 2009 2:19 pm

Съжелявам, но ще кажа, че книгата беше хубава, но... Роулинг тотално си промени музата и аз замалко да не започна да нехаресвам книгите! Просто тя трябваше да пише според музата си и ако музата й казва Хари да умре, нека да умира. Надявам се да не ми се сърдите много, това е лично мнение!
Вижте профила на потребителя
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Какво мислите за книга 7?   

Върнете се в началото 
Страница 1 от 1